beton komórkowy

W dzisiejszych czasach rynek stwarza ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór materiału do wybudowania ścian domu. Niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje tutaj beton komórkowy. Ma on wielu zwolenników – i nic w tym dziwnego, posiada wszak mnóstwo zalet.
Beton komórkowy zapewnia znakomitą izolację termiczną – wszystko za sprawą wysokiej zawartości powietrza w jego strukturze (przeciętnie od 60 do 85 proc.). dzięki temu zapotrzebowanie domu na energię cieplną jest mniejsze, co ostatecznie znajduje przełożenie na wysokość rachunków za ogrzewanie. Z betonu komórkowego można wykonywać zarówno jedno-, jak i wielowarstwowe ściany bez konieczności zapewniania im dodatkowego ocieplenia.

Ogromnym atutem opisywanego tu materiału jest również jego trwałość. Nie jest on podatny na upływ czasu oraz na działanie wielu szkodliwych czynników jak np. wilgoć czy substancje chemiczne. Jego właściwości nie ulegają zmianie przez cały okres, w którym użytkowany jest budynek.
beton komórkowyNie sposób nie wspomnieć tutaj i o aspekcie ekologicznym. Beton komórkowy nie jest dla środowiska oraz dla człowieka szkodliwy, albowiem wytwarza się go tylko i wyłącznie z naturalnych surowców. Jego skład sprawia ponadto, że jest on materiałem charakteryzującym się najwyższym stopniem odporności na ogień. Jest też całkiem niezłym izolatorem akustycznym – dobrze tłumi dźwięki, co zapewnia domownikom bardzo duży komfort, nie są oni narażeni na hałasy dobiegające z zewnątrz oraz z wewnątrz budynku.

Jak na wysokiej klasy materiał budowlany przystało, beton komórkowy odznacza się niewielkim ciężarem objętościowym. Nie sprawia także problemów przy obróbce mechanicznej (nie są do tego potrzebne żadne skomplikowane narzędzia). Wszystkie przedstawione powyżej jego zalety sprawiają, że po pierwsze – na budowie domu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a po drugie – jej czas ulega skróceniu. Na potrzeby budownictwa jednorodzinnego beton komórkowy jest w związku z tym po prostu wymarzonym materiałem, stąd takowa inwestycja jak najbardziej się opłaca.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]