Category Archives: Materiały budowlane

Jak wybrać system rynnowy?

W projekcie domu trzeba uwzględnić bardzo wiele rozmaitych elementów. Jednym z nich jest system rynnowy. Odgrywa on niezmiernie ważną rolę, ponieważ dzięki niemu jest odprowadzana z dachu woda. Jest kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając system rynnowy.

Przede wszystkim powinien być on funkcjonalny, o tym zaś decydują jego walory użytkowe. Musi on bezwzględnie odznaczać się bardzo dużą trwałością. Jego zadaniem jest odprowadzanie wody z połaci dachowych, a niejednokrotnie w rachubę wchodzą naprawdę spore jej ilości. Rynny są nieustannie narażone na działanie wilgoci, a także wielu innych szkodliwych czynników zewnętrznych jak chociażby promieniowanie UV.

Beton komórkowy – idealny materiał do budowy ścian domu

W dzisiejszych czasach rynek stwarza ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór materiału do wybudowania ścian domu. Niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje tutaj beton komórkowy. Ma on wielu zwolenników – i nic w tym dziwnego, posiada wszak mnóstwo zalet.
Beton komórkowy zapewnia znakomitą izolację termiczną – wszystko za sprawą wysokiej zawartości powietrza w jego strukturze (przeciętnie od 60 do 85 proc.). dzięki temu zapotrzebowanie domu na energię cieplną jest mniejsze, co ostatecznie znajduje przełożenie na wysokość rachunków za ogrzewanie. Z betonu komórkowego można wykonywać zarówno jedno-, jak i wielowarstwowe ściany bez konieczności zapewniania im dodatkowego ocieplenia.