W dalszym ciągu zdarza się, że schody montowane w domach i mieszkaniach stosowane są tylko w celu umożliwienia swobodnego przemieszczania się między piętrami. Chociaż jest to oczywiście podstawowe zastosowanie schodów, mając na uwagę ich umiejscowienie i powierzchnię jaką zajmują warto uczynić z nich unikatową ozdobę w naszym domu. W celu nadania im wcześniej wspomnianych cech najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na montaż schodów drewnianych.

Telefon : 795 647 097

OFERTA

Nasza firma specjalizuje się w produkcji oraz montażu drewnianych schodów na wymiar. Dokonujemy wszystkich wymaganych pomiarów dzięki czemu schody idealnie wpasują się w dane miejsce. Wszystkie nasze realizacje wykonywane są według indywidualnych projektów co skutkuje otrzymaniem niepowtarzalnych schodów. Wykonujemy także balustrady drewniane oraz wszelkiego rodzaju modyfikacje na życzenie klienta. Korzystając z naszej wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu zdobytemu poprzez wiele wykonanych projektów jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde Twoje pytanie i pomóc na każdym etapie realizacji.

 

Dlaczego warto zdecydować się na schody drewniane?

 

Schody drewniane - produkcjaPrzede wszystkim montaż schodów drewnianych jest relatywnie prosty, a same schody są lekkie. Drewno jest materiałem umożliwiającym wykonanie praktycznie dowolnego projektu, ograniczeniem tutaj jedynie jest nasza wyobraźnia. Instalacje drewniane nadają się do zamontowania zarówno w klasycznych jak i w nowoczesnych aranżacjach – wszędzie będą wyglądać bardzo efektownie. Kolejnym atutem schodów drewnianych jest mała przestrzeń przez nie zajmowana dzięki czemu można mądrze i ciekawie zaaranżować przestrzeń pod nimi. Bardzo ważnym faktem jest także ich uniwersalność. Wybierając drewniane schody nie musimy ograniczać listy materiałów tylko do drewna – można osiągnąć nietuzinkowo wyglądające wnętrze łącząc drewno z elementami metalowymi, szklanymi, kamiennymi lub betonowymi. Istotną zaletą jest także krótki czas ich montażu – możemy postawić schody w ciągu kilku godzin, a od razu po montażu będą gotowe do użytku.

 

Schody drewniane powstają niezależnie od konstrukcji domu. W sytuacji gdy budujemy dom z gotowego projektu, zmiana ze schodów betonowych na drewniane także nie stanowi problemu. Najlepszym momentem na montaż schodów wykonanych z drewna jest etap tuż przed wykończeniem podłóg i wniesieniem mebli.

 

Jakie wybrać drewno na schody?

 

Każdy gatunek drewna jest inny, niektóre rodzaje sprawują się lepiej, a inne gorzej. Różnic pomiędzy nimi jest wiele – twardość, trwałość, cena, usłojenie czy też kolor to tylko niektóre z nich. Część gatunków wymaga czasem dokładniejszej lub częstszej pielęgnacji – wszystkie te różnice mogą czasem przytłoczyć. Jako profesjonaliści na co dzień zajmujący się drewnem doradzimy i pomożemy w wyborze idealnego gatunku do Twoich potrzeb.

 

Konserwacja schodów drewnianych

 

Po wyborze upragnionych schodów i ich montażu należy zadbać o to, żeby schody zachowały swój piękny wygląd na wiele lat. Chcąc jak najdłużej wydłużyć życie drewna należy pamiętać o czyszczeniu go w sposób nieinwazyjny – drewno jest materiałem bardzo wrażliwym na wodę, dlatego podczas mycia zalecane jest ograniczenie użycia wody do minimum. Rozsądnym pomysłem wydaje się też zakup specjalnych środków pielęgnacji przystosowanych do powierzchni drewnianych. Pomimo swojej niezwykłej trwałości drewno nie jest niezniszczalne więc nawet w przypadku najtwardszych gatunków warto je dodatkowo chronić. W celu zabezpieczenia schodów wykonanych z drewna kluczowym zabiegiem jest impregnacja. Do najczęściej stosowanych środków impregnujących należą oleje, lakiery i bejce, które oprócz zabezpieczenia drewna mogą nadać mu odpowiedniego koloru oraz blasku.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]